یک بار چای سرد نیوشا را امتحان کنید

همیشه لازم نیست چای و دمنوش های گیاهی را گرم یا داغ بنوشید، کمی تنوع در نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها موجب می‌شود تا در روز با انرژی تر به کارهای روزانه خود برسید. چون اگر دمنوش های گیاهی را به یک نوشیدنی سرد تبدیل کنید سبب خوش طعم تر شدن آن و جذب خواص بی نظیر دمنوش های گیاهی می‌شود.

در فصل تابستان، بسیاری از افراد نمی‌توانند نوشیدنی‌های گرم بنوشیند و به همین دلیل از آبمیوه‌های اسانس دار استفاده می‌کنند. برای این کار یه راه حل بهتری به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ با دمنوش های گیاهی چای سرد و خنک تهیه کنید تا از گرما زدگی و استفاده بیش از حد از چای که مصرف زیاد آن موجب کم خونی می‌شود پیشگیری کنید.

دمنوش نیوشا که کاملاً گیاهی و بدون هیچ گونه مواد افزودنی و اسانس است این قابلیت را دارد که به عنوان چای سرد یا آیس تی مصرف شود که در این مقاله می‌خواهیم شما را از فواید و حتی نحوه مصرف چای سرد مطلع کنیم. اگر در ادامه این مقاله با ما همراه باشید با راهنمای مصرف و بهترین زمان مصرف چای سرد نیوشا آشنا خواهید شد.

انواع چای سرد نیوشا

  • چای ترش نیوشا
  • چای سبز لیمو نیوشا
  • چای سبز لیمو و نعناع نیوشا ( لیموناد)
  • چای بلوبری نیوشا
  • چای آلبالو

چای سرد چیست - چای سرد نیوشا - خواص چای سرد - فواید چای سرد نیوشا

چای ترش نیوشا را خنک بنوشید

جهت تهیه چای سرد و ترش نیوشا ۲ روش را به شما پیشنهاد می‌دهیم:
۱- دمنوش چای ترش را که البته خیلی بهتر است که از چای ترش کیسه‌ای نیوشا استفاده کنید تا فقط آب را جوش آورده دیگر به صافی نیاز نداشته باشید. چای کیسه‌ای نیوشا را با آب جوش مخلوط کنید و بعد از ۱۵ دقیقه کیسه را خارج کنید. در این روش بعد از اینکه چای ترش شما دم کشید در ۱ ظرف سر بسته ریخته و داخل یخچال قرار دهید.

بعد از چند ساعت می‌توانید چای سرد خود را از یخچال بردارید و کمی شکر یا عسل و گلاب طبیعی به آن اضافه کنید و ۱ چای سرد نیوشا، خوش طعم و شیرین مصرف کنید.

۲- در روش دوم می‌توانید به طور مستقیم چای ترش کیسه این نیوشا را با آب سرد ترکیب و بعد برای خنک تر شدن آن از چند تکه یخ استفاده کنید. الان یک چای سرد را بنوشید.

چای سرد چیست - چای سرد نیوشا - خواص چای سرد - فواید چای سرد نیوشا

چای سبز و لیمو نیوشا

خیلی از افراد که با دمنوش های گیاهی آشنا نیستند و زیاد استفاده نمی‌کنند، در فصل تابستان از آب و لیمو شربت تهیه می‌کنند. اما بهتر است به جای آب، از چای سبز که به تنهایی یکی از بهترین چای سردهای نیوشا محسوب می‌شود، با ترکیب آن با لیمو یک نوشیدنی سرد آماده و مصرف کنید تا علاوه بر نوشیدن یک چای سرد از خواص چای سبز هم بهره‌مند شوید.

این چای سرد نیوشا در مدت ۳۰ دقیقه آماده مصرف است. چون اول باید چای سبز و لیمو کیسه‌ای نیوشا را با آب جوش مخلوط کرده و بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد. در مرحله بعد در یک پارچ در دار و یا ظرف سر بسته بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. بعد با کمی عسل سرد و خنک بنوشید.

چای سرد چیست - چای سرد نیوشا - خواص چای سرد - فواید چای سرد نیوشا

آشنایی با چای سرد لیموناد 

مخلوط چای سبز، لیمو و نعناع فلفلی کیسه‌ای نیوشا که اگر سرد مصرف شود تقریباً طعمی شبیه لیموناد دارد. در فصول گرم نمی‌توان چند بار در روز از چای و یا چای سبز داغ استفاده کرد به همین دلیل یک نوشیدنی ترکیبی را خنک مصرف کنید تا از گرما زدگی‌های احتمالی پیشگیری شود.

روش استفاده این چای سرد نیوشا هم بسیار راحت و آسان است تا حدی که با مخلوط چای سبز، لیمو و نعناع فلفلی کیسه‌ای نیوشا با آب جوش و کمی انتظار برای دم کشیدن می‌توانید در یخچال قرار دهید و بعد از مدتی با اضافه کردن شکر یا عسل خنک بنوشید.

چای سرد تمشک آبی نیوشا چه طور؟!

تمشک آبی یا بلوبری نیوشا بسیار خوش طعم و خوش مزه است، حالا تصور کنید چای تمشک آبی را خنک کنید و به صورت شربت بنوشید. این چای که سبب از بین بردن چربی‌های شکم می‌شود با ترکیب آب جوش و بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم کشیدن باید تا مدتی در یخچال بماند تا خنک شود. بعد از آن می‌توانید به راحتی از این نوشیدنی سرد نیوشا مصرف کنید.

چای سرد چیست - چای سرد نیوشا - خواص چای سرد - فواید چای سرد نیوشا

چای سرد آلبالو نیوشا

از میوه آلبالو که جهت طعم دار کردن در چای سیاه معمولی هم استفاده می‌شود که حالا می‌خواهیم شما را با چای آلبالو نیوشا آشنا کنیم که خواصی چون کاهش فشار خون، اشتهاآور و دیگر خواص آن دارد و باید با یک ترفند جدید در فصل تابستان از آن استفاده شود.

این ترفند، چای سرد آلبالو است که با ترکیب آب سرد و یا آب جوش البته در این روش باید دم بکشد می‌توانید با قرار دادن آن در یخچال و اضافه کردن کمی شکر به آن، چای سرد نیوشا را خنک بنوشید.

توجه داشته باشید که !

اگر برای تهیه چای سرد نیوشا از چای کیسه ای استفاده کنید خیلی بهتر از برگ گیاه است چون در آن صورت باید تفاله را ازصافی رد کنید که کمی وقت شما را میگیرد.

چای سرد را در مجالس سِرو کنید

در فصل تابستان بهتر است شربت یا نوشیدنی‌های سرد سِرو شود چون به دلیل گرمای هوا اگر برای میهمانان خود چای گرم آماده کنید ممکن است بعث گرمازدگی شود و از نوشیدن آن لذت زیادی نمی‌برند.

پس با این راهنمای مصرف چای سرد نیوشا می‌توانید یک نوشیدنی خنک در مجالس خود استفاده کنید.

یخ و تکه های میوه را فراموش نکیند

یخ و تکه‌های میوه لیمو، آلبالو، تمشک آبی و دیگر میوه‌های خوش طعم و خوش عطر می‌تواند به طعم دار کردن و تزیین چای سرد شما کمک کند تا هم یک چای سرد شیک جهت سِرو کردن در مجالس و هم یک چای سرد خوش مزه جهت نوشیدن در فصول گرم سال داشته باشید.

چای سرد چیست - چای سرد نیوشا - خواص چای سرد - فواید چای سرد نیوشا

بهترین زمان مصرف چای سرد نیوشا

مصرف این نوع چای نیوشا چون خنک و سرد مصرف می شود بهتر است بعد از غذا بنوشید تا دچار دردهای معده و مشکلات گوارشی نشوید. چون اگر قبل از غذا مصرف شود علاوه بر مشکلات گوارشی، باعث می شود تا از خواص دمنوش نیوشا استفاده نکنید.

7 دیدگاه دربارهٔ «یک بار چای سرد نیوشا را امتحان کنید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.